Telescopul spațial Kepler a descoperit o mega structură construită de extratereștri?

Trebuie citit

Un fenomen extrem de ciudat a fost identificat recent de către telescopul Kepler la 1.4 ani lumină, se scrie într-un articol din The Atlantic.
Se pare că este vorba de asamblare unei construcţii spaţiale care este realizată de o civilizaţie extraterestră foarte avansată.

foto copyright Wikipedia
foto copyright Wikipedia

Steaua CCI 8462852, detectată de telescopul spaţial Kepler situată la 1.480 de ani lumină depărtare, ascunde ceva ciudat.
„Atunci când o planetă trece prin fața unei stele, intensitatea luminii scade pentru câteva ore sau zile, și la intervale regulate – în toate cele 365 de zile, de exemplu. Dar, la intervale neregulate, steaua CCI 8462852 se întunecă până la 20% și rămâne astfel pentru perioade de 5 până la 80 zile, „scrie site-ul Slate.
Au fost avansate mai multe teorii de către oamenii de știință. Aceste mega structuri extraterestre ipotetice poartă şi un nume: sferele Dyson.

 

 

Lăsați un mesaj:

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole apărute

Mulțumiri pentru cea mai puternică vrăjitoare din Europa -vrăjitoarea Mercedeza – din Ardeal și Italia

Vă declar că am apelat cu cea mai mare speranţă la doamna vrăjitoare Mercedeza, cea mai putertnică din Europa,...

Mulţumiri din străinătate pentru vrăjitoarea Margareta

Mulţumesc mult doamnei vrăjitoare Margareta pentru că prin harul său deosebit mi-a adus soţul înapoi după ce i se făcuseră farmece puternice

Mulţumiri din România și Ungaria primite de cea mai puternică vrăjitoare din lume – vrăjitoarea Anastasia Venus

Mulţumesc din toată inima doamnei vrăjitoare Anastasia Venus pentru că mă ajută în momentele cele mai dificile, când nu...

Mulţumiri noi din America pentru Regina Magiei Albe, Maria Câmpina

Doresc multă putere de muncă doamnei Maria Câmpina, Regina Magiei Albe din România deoarece m-a vindecat de alcoolism şi impotenţă în foarte scurt timp,

Mai multe articole ca acesta