Cum ştiu dacă o răpire a avut sau nu loc? În toate cazurile de răpiri de oameni de către extratereştri, se constată că aceste persoane au uitat în marea sa majoritate experienţa lor.
“Victima” vorbeşte în special de amintiri vagi, despre vise de asemenea.

Lucrare de Travis Walton sursa Wikipedia
Ea povesteşte despre ceea ce “crede” că a trăit. Dar ceea ce ea povesteşte nu este obligatoriu real, deşi crede că este real. De fapt, toată diferenţa se găseşte aici!
Cu toţii suntem dotaţi cu memorie, care conţine amintiri reale, însă şi unele care sunt false. Eroarea fiind instalată în creierul nostru, atunci când se practică hipnoza asupra noastră, ies la iveală şi experienţele false. Cum ştim dacă ceea ce spune un subiect este adevărat sau fals? Cu abundenţa de informaţii cu care suntem bombardaţi, “victima” unei răpiri se confruntă cu un stres enorm.
Există mijloace sigure şi simple de a se şti dacă un pacient minte sau nu. În primul rând trebuie creat un climat de încredere între cercetător şi “victima” unei răpiri (care este deprimată), apoi de a o lăsa să se exprime liber în raport cu experienţa sa, fără a o întrerupe. Numai după aceea, primul pune întrebări celui de-al doilea. În SUA, există câteva milioane de persoane care declară că au fost răpite de OZN-uri.
Avem oare de-a face cu un adevărat fenomen periculos pentru omenire, prin care se urmăreşte probabil modificarea noastră genetică sau, dimpotrivă, din nu ştim ce motive, toţi aceşti oameni mint?
Este vorba de o nouă patologie? Din 100 de cazuri, în mod curios s-a constatat că 90 provin din SUA.
















Galeria vrăjitoarelor de pe site (pentru mai multe informații, vizitați lista vrăjitoarelor)
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Bucuresti
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Ploiesti
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Buzau
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Galati
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Craiova
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Brasov
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Timisoara
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Iasi
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Cluj Napoca
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Giurgiu
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Constanta
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Braila
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare America
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Italia
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Spania
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Austria
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Franta
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Germania
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Cehia
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Grecia
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Ungaria
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Federatia Rusa
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Anglia
Vrajitoare Ghicitoare Clarvazatoare Tamaduitoare Olanda
Disclaimer
Redacția poate să folosească poze spre publicare, care ilustrează un anumit discurs jurnalistic, dar care conțin dreptul de autor. Se va menționa însă sursa acestora și faptul că prin publicare ( foto și/sau text) nu se vor aduce prejudicii persoanei respective.
Redacția va indica sursele fotografiei, acolo unde acestea se cunosc (autor, site, blog, platformă etc.). Pozele și sursele sunt verificate, online, în măsura în care se poate efectua acest proces jurnalistic, respectându-se principiul de verificare din minim 3 surse. În cadrul dreptului de comunicare, redacția respectă forma inițială a fotografiei și nu o va adapta (modifica).
Leave a reply